Primary Advertiser

לא מפסיקים ללמוד ולהתפתח: קורסים והכשרות לאזרחים ותיקים

בשיתוף מפעל הפיס

28.9.2023 / 15:54

קורסים לרכישת שפה חדשה, הכשרות מחשב ודיגיטל, או סדנאות יזמות, אלו לא סתם חוגים "למלא את הזמן", אלא הכשרות שיספקו לכם הזדמנויות תעסוקה ויתרונות על פי מועמדים אחרים

אזרחים ותיקים לומדים בכיתה. ShutterStock
ההכשרות מספקות לאזרחים הוותיקים את הכישורים והידע הדרושים להם כדי להתמודד עם דרישות שוק העבודה המשתנה/ShutterStock

בעידן שבו אנו חיים, חשוב להישאר מעודכנים בכל גיל, ובמיוחד בגילים המבוגרים. אין דרך להפריז בחשיבות ההכשרות לבני הגיל השלישי, שב-2023 גבוהה יותר מכפי שהייתה אי פעם. במאה ה-21 קצב החידושים עולה וגובר באופן שלא היכרנו, ומה שהיה נכון לפני חמש שנים כבר לא רלוונטי היום, ומי יודע תוך כמה זמן מה שאנחנו יודעים היום יאבד מהרלוונטיות שלו. בנות ובני הגיל השלישי, שנטלו חלק משמעותי בפיתוח, ביצרנות, בשירות, ובבניית שוק העבודה בעשורים האחרונים, עלולים למצוא את עצמם אבודים בין השינויים המהירים, וההכשרות הן הכלי המועיל והיעיל ביותר להשאירם רלוונטיים בשוק העבודה.

התרומה הגדולה של הכשרות וקורסים

הגדלת הסיכוי להשתלב בשוק העבודה: ההכשרות מספקות לאזרחים הוותיקים את הכישורים והידע הדרושים להם כדי להתמודד עם דרישות שוק העבודה המשתנה.

שיפור הבריאות הקוגניטיבית: ההכשרות מעודדות למידה ופעילות מנטלית, כלומר המוח נשאר פעיל כל הזמן, מה שתורם לשמירה על בריאות קוגניטיבית.

תחושת הישגיות: ההכשרות והקורסים מעניקים לאזרחים הוותיקים המשתתפים בהם הזדמנות לפתח את עצמם ולהתפתח מקצועית, וליצוק משמעות אמיתית לביטוי "גיל הוא רק מספר".

תרומה חברתית: ההכשרות מאפשרות לאזרחים הוותיקים להשתלב בפעילות חברתית משמעותית, בין אם במסגרת התנדבותית ובין אם בתוך הארגון שמעסיק אותם.

לסיכום, ההכשרות והקורסים עבור בני הגיל השלישי הן בראש ובראשונה כלי המסייע בשילוב בשוק העבודה, אולם לצד זאת, יש להן תרומה משמעותית לבריאות הקוגניטיבית וכן תחושת משמעות לאחר גיל הפרישה. כשבני הגיל השלישי לומדים כישורים חדשים ומיומנויות במסגרת קורסים והכשרות, הם נהנים מנקודת זינוק משופרת למקומות עבודה בהשוואה למועמדים אחרים, ולצד זאת מוסיפים ערך לחייהם ולתוך הארגון, באופן שמשפיע באופן חיובי על כל הצדדים.

ריכזנו עבורכם קורסים והכשרות שזמינים בימים ובשבועות הקרובים, ואנחנו בטוחים שתוכלו למצוא לפחות קורס אחד שמתאים עבורכם.

סלפי קבוצתי של מבוגרים מחייכים ונראים מאושרים. ShutterStock
רשת עמל הישגים מציעה קורס המלמד פעולות בסיסיות כמו הכרת מערכות הפעלה, דפדפן אינטרנט, יישומי אופיס, שליטה מלאה במדיה ועוד/ShutterStock
מערך הדיגיטל הלאומי מציע קורס שמספק היכרות מעמיקה עם ערוצי התקשורת של העולם החדש כמו מה ההבדל בין אתר לאפליקציה ואיך משתמשים ברשתות החברתיות

התמצאות בעולם הדיגיטלי

קורס אוריינות דיגיטלית למבוגרים: מערך הדיגיטל הלאומי מציע קורס שמספק היכרות מעמיקה עם ערוצי התקשורת של העולם החדש. מה ההבדל בין אתר לאפליקציה, איך משתמשים ברשתות החברתיות, שימוש באפליקציות של קופות החולים והבנקים, איך ליצור פרופיל, והכל ב-12 שעות בקצב שלכם, ללא כל תשלום. הקורס זמין כבר עכשיו עד 1 באוגוסט 2024.

יישומי מחשב לגיל הזהב: רשת עמל הישגים מציעה קורס המלמד פעולות בסיסיות כמו הכרת מערכות הפעלה, דפדפן אינטרנט, יישומי אופיס, שליטה מלאה במדיה, שימוש בדואר האלקטרוני, צפייה בסרטים, האזנה למוזיקה, רשתות חברתיות, לערוך קניות ברשת, ניהול כספים אונליין, ועוד. משך הקורס 100 שעות לימוד, והוא מיועד לבני הגיל השלישי. פרטים נוספים בנוגע לתשלום והרשמה כאן.

אוריינות דיגיטלית לנשים בגילאי 60+ הרוצות להישאר או להשתלב בשוק העבודה: תוכנית "ותיקים בעבודה" של משרד נגב גליל והחוסן הלאומי בשיתוף עם שירות התעסוקה פותחים קורסים חינם במיוחד עבורכן. זהו קורס קבוצתי בכיתה פנים אל פנים, ללימוד ותרגול יישומי מחשב, אופיס, ושימוש באינטרנט לצרכים תעסוקתיים כגון פתיחת חשבון Gmail, ניהול מידע במחשב, עיצוב ועריכת טקסט, היכרות עם תוכנת ZOOM, ניהול דואר אלקטרוני וניהול יומן והיכרות עם אתרים לחיפוש עבודה. לחצו כאן לפרטים והרשמה.

סדנאות יזמות חברתית

קורס מבוא חינמי שמעניק הבנה ודריסת רגל ראשונה בתחום היזמות החברתית. הקורס ניתן במסגרת מערך הדיגיטל הלאומי ובסופו תינתן תעודה בקמפוס IL. הקורס מציג את אבני הדרך לפיתוח מיזם, הבנת שלבי פיתוח מוצר ממוקד לקוח, ועקרונות פעולה לקידום מיזמים חברתיים או עסקיים-חברתיים. ניתן להתחיל ללמוד כבר עכשיו בקישור הזה, במשך 9 שבועות, שעתיים-שלוש בשבוע בקצב האישי שלכם.

מגוון סדנאות אונליין בתוכנית הממשלתית "ותיקים בעבודה"

מיתוג ושיווק עצמי: קבלת כלים פרקטיים ואותנטיים לריאיון עבודה מוצלח, שבו תלמדו איך עושים מיתוג אישי, הצגה עצמית, שפת גוף, התמודדות עם שאלות מורכבות, וכלים משמעותיים נוספים.

אוריינות דיגיטלית: שימוש ברשתות חברתיות, כלים חשובים ושיטות לחיפוש עבודה מוצלח ברשתות החברתיות.

הכנה לריאיון עבודה וכתיבת קורות חיים: קבלת כלים פרקטיים ואותנטיים לריאיון עבודה מוצלח, מיתוג אישי, הצגה עצמית, שפת גוף, התמודדות עם שאלות מורכבות, כתיבת קורות חיים בצורה מדויקת ומתומצתת להגדלת סיכויי הקבלה לעבודה.

ניתן להירשם לקורסים הדיגיטליים המאפשרים לרכוש מיומנויות וכישורים מהנוחות של הבית בקישורים הבאים: ותיקים בעבודה (תגבור), ותיקים בעבודה (מעוף).

sheen-shitof

עוד בוואלה!

מגדירים מחדש את גיל הפרישה: העולם נפתח להעסקת עובדים מבוגרים

בשיתוף מפעל הפיס
זוג מבוגרים יושבים מול מחשב. ShutterStock
רשויות מקומיות רבות מפעילות מועדונים לגיל השלישי/ShutterStock

סדנאות פרונטליות במרכזי התעסוקה של ותיקים עבודה

מרכזי ותיקים בעבודה נתניה ובאר שבע: סדנת התחדשות תעסוקה לאזרחים ותיקים. רגע לפני שיוצאים לחפש עבודה, בואו להכיר את שוק העבודה העכשווי. מה צריך לעשות כדי להתקבל לעבודה - קבלת ליווי וכלים להשתלבות בשוק העבודה.

באר שבע: תחילת הקורס ב-16 באוקטובר 2023, 6 מפגשים.
נתניה: תחילת הקורס -18 בדצמבר 2023, 9 מפגשים.
לחצו כאן לפרטים נוספים ולרישום.

מרכזי ותיקים בעבודה ירושלים, בני ברק ואשדוד: קורסים לכתיבת קורות חיים, הכנה לשוק העבודה, סדנת סורסינג ומיתוג עצמי. לחצו כאן לרישום ולפרטים נוספים.

סדנאות במרכזי אפ60+

מרכזי אפ60+ במשרד הנגב הגליל והחוסן הלאומי הם מרכזי הכוונה לאנשים בגיל הפרישה, המציעים לאזרחים ותיקים מגוון סדנאות, ובהן סדנאות מקצועיות בגישה אימונית המקדמות את פיתוח היכולות האישיות של המשתתפים לטובת ניהול תקופת החיים החדשה.

סדנת הכנה לפרישה: סדנה ייחודית העומדת לרשות אזרחים העומדים לפני פרישה לגמלאות, ובה המשתתפים נחשפים לסוגיות כלכליות המאפיינות את תקופת הפרישה. במהלך הסדנה, המשתתפים מקבלים ידע נרחב וכלים משמעותיים לתכנון ההתנהלות הכלכלית לאחר הפרישה. הסדנה מתקיימת במרכזי אפ 60+ הפועלים ב-35 רשויות מקומיות ברחבי הארץ. לפרטים ויצירת קשר עם המרכז הקרוב למקום מגוריכם לחצו כאן.

הכנה לעולם היזמות: חשיפה לעולם היזמות בגיל השלישי וקבלת כלים לפיתוח יוזמה, חיבור לגורמים שונים לטובת פיתוח והפעלת יוזמה חברתית או עסקית, ולקיחת חלק בקהילת יזמים. המסלול פועל במרכזי אפ 60+ בתל אביב, ירושלים, חיפה, באר שבע, אשדוד ואשכול רשויות הנגב המערבי. לפרטים ויצירת קשר עם המרכז הקרוב למקום מגוריכם לחצו כאן.

מועדוני גמלאים ברחבי הארץ: רשויות מקומיות רבות מפעילות מועדונים לגיל השלישי ומתנ"סים עם קורסים והכשרות בתחומים שונים עבור אזרחים ותיקים. במקרים רבים, הקורסים ניתנים ללא תשלום או בעלות סמלית, והם משתנים מעת לעת. כדאי לבדוק עם הרשות המקומית שבה אתם מתגוררים היכן נמצאים המועדונים הללו, ואילו קורסים קיימים כעת. מי יודע, אולי זו בדיוק ההכשרה שתספק לכם את העבודה הבאה שלכם.

מעסיקים? בואו ליהנות מהשמה איכותית! תוכנית "ותיקים בעבודה" כאן בשבילכם, יאתרו משרות מתאימות בארגון, ותקבלו ליווי בתהליך הגיוס כך שתוכלו ליהנות מגיוון תעסוקתי בארגון והשמה איכותית לטווח הארוך. השאירו את הפרטים שלכם בלינק ההרשמה ונציג או נציגה מתוכנית "ותיקים בעבודה" יחזרו אליכם עם כל הפרטים.

אזרחים ותיקים, מחפשים עבודה? למגוון משרות מותאמות הקליקו כאן

בשיתוף מפעל הפיס
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully